Джерело: ecotown.com.ua

Найбільшу у Білорусії сонячну електростанцію будують на території, забрудненій внаслідок аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

СЕС зводить унітарне підприємство “Velcom” у Брагинському районі Гомельскої області, передає 42.tut.by.

sstanciya_velcom_2

Сонячна електростанція потужністю 22,3 МВт складатиметься з 85 тис. сонячних панелей, які розташуються на площі у 56 га, що дорівнює розміру 80 футбольних полів. Виробленої станцією електроенергії вистачить, приміром, для вечірньої підсвітки Мінська.

У зведення сонячної електростанції “Velcom” вкладе понад 23 млн євро. На додачу, компанія збудує високовольтну лінію з 23 опорами і трансформатором на 110 кВ. Згідно з попередніми підрахунками, буде прокладено близько 800 км кабельних ліній, що відповідає відстані від Мінська до Москви.

Завдяки сонячній енергії Velcom сподівається покрити 50% власних потреб в електроенергії.

ss_velcom_3

Як зазначає генеральний директор Velcom Гельмут Дуз, реалізація “комерційного зеленого” проекту також дозволить Білорусі знизити залежність від поставок вуглеводневої сировини. «1 година роботи збудованого на забрудненій ЧАЕС комплексу може заощадити близько 7 тис. кубометрів природного газу», – зазначає фахівець, додаючи, що сонячна станція окупиться через 4-5 років.

За словами Гельмута Дуза, для будівництва СЕС було обрано Брагінський район у зв’язку з великою кількістю сонячних днів у Гомельській області. «До того ж на територіях, які постраждали від вибуху на Чорнобильській АЕС, землю можна отримати не так дорого, як в інших районах країни», – пояснює фахівець.

Передбачається, що сонячну електростанцію у Брагинському районі введуть в експлуатацію вже цього літа.