Джерело: ecotown.com.ua

Сонячні фотоелектричні панелі будуть одним із найдешевших джерел електроенергії в Європі вже до 2030 року. Такий висновок можна зробити зі звіту про майбутні скорочення витрат в «сонячній» галузі, що був недавно опублікований європейською інституцією KIC InnoEnergy, передає Сleantechnica.

2

Доповідь є заключною у серії з чотирьох, де KIC InnoEnergy аналізує майбутні витрати відновлюваних джерел енергії. Решта три присвячені вітровій та сонячній тепловій електроенергії.

Аналіз KIC InnoEnergy вітрової енергетики показує можливу економію витрат всього на 5,5% протягом наступних 15 років. Сонячна теплова має найвищі очікувані витрати – між € 130 і більше € 200 за МВт-год – незважаючи на скорочення витрат майже на 29%.

Вчені дійшли висновку, що технологічні інновації сприятимуть зниженню витрат у сонячній енергетиці на 22-30% до 2030 року, а вартість самих сонячних фотоелектричних панелей може бути зменшена 37-49% до цього ж року. Це призведе до скорочення витрат від €77-80 за МВт-год сьогодні, до € 43-49 за МВт-год в 2030 році. Тому енергія від сонячних панелей буде дешевшою, ніж вітрова та сонячна теплова. 80% -90% від очікуваного зниження витрат сонячних фотоелектричних панелей може бути досягнуто за рахунок семи інновацій, зокрема, в галузі виробництва клітин для кристалічного кремнію і виготовлення модуля для тонких плівок.