У китайських горах Тяньщань китайські зоологи вперше за 22 роки помітили ссавців ілійської пискухи. Через невивченість і рідкі випадки появи цих тварин у зоні проживання людини, їх прозвали «чарівними кроликами». Представники цього біологічного виду вперше були помічені працівником служби охорони природи Лі Вейдуном у 1983 році, і цього разу ілійська пискуха з’явилася на очі саме цьому експерту і він зміг зробити кілька фото цього «чарівного кролика».

Чисельність цих тварин з моменту виявлення виду, скоротилася на 70%. Фахівці оцінюють небезпеку зникнення «чарівних кроликів» як вищу, ніж у панд, популяція яких також швидко скорочується.

Ілійська пискуха водиться виключно у горах Тянь-Шань в провінції Сіньцзян. Довжина тіла тварини становить приблизно 20 сантиметрів. Вченим майже нічого невідомо про їх звички, харчові уподобання та інші особливості життя цього сімейства ссавців.

Джерело: Китайський інформаційний Інтернет-центр та http://ukrainian.cri.cn

 

Ілійські пискухи під загрозою вимирання. Їх у Китаї ще менше, ніж панд. Користувачі соцмереж припускають, що пухнастий знайда може стати туристам милішим за чорно-білих ведмедиків.

Більше читайте тут: tsn.ua