Джерело: ukr.media

Фото: Ukr.Media

Відстань, на якому Червона планета перебуватиме з Землею, складе 76 мільйонів кілометрів.

Згідно з даними групи астрономів, на цьому тижні і в червні поточного року Марс максимально зблизиться із нашою планетою за останні десять років. Відстань, на якому Червона планета перебуватиме з Землею, складе 76 мільйонів кілометрів.

Експерти стверджують, що на цьому тижні в кінці сутінків на південно-заході можна буде побачити ледь помітний жовтий вогник. У порівнянні з попередніми показниками зараз Марс виглядає “надзвичайно великим”, тому його можна буде розгледіти із Землі без спеціальних пристосувань не тільки в кінці травня, але і червні.

Один з головних редакторів наукового видання Sky & Telescope Алан Макроберт стверджує, що максимальне зближення Червоної планети з Землею відбудеться 30 травня, тоді відстань між небесними тілами складе 47,2 мільйона кілометрів.

Надзвичайно близько до Землі Марс буде розташований також 12 червня, однак після цього зближення Червона планета почне поступово віддалятися. Останнім рекордно близьку відстань між Землею і Марсом вченими було зафіксовано в серпні 2003 року, тоді Червона планета зблизилася з нашої на 55,7 мільйона кілометрів. За прогнозами астрофізиків, аналогічний рекорд повториться вже через два роки.