Джерело: ecotown.com.ua

27 вересня в Херсонській області запустили Трифонівську сонячну електростанцію потужністю 10 МВт. За рік вона вироблятиме 11-12 млн. кВт*год «чистої» електроенергії, якої вистачить для живлення 15 навколишніх сіл, а це фактично третина Великоолександрівського району.

Проект було реалізовано в рамках меморандуму про співпрацю Херсонської ОДА та компанії ДТЕК. До будівництва станції також долучився Укргазбанк, що надав еко-кредит на суму 7,1 млн євро. Сонячну електростанцію в Трифонівці зведено в рекордні терміни – за 5 місяців. Вона складається з 37 тисяч сонячних панелей китайської компанії JA Solar. Решта обладнання – українського виробництва (крім панелей та інверторів).

Як повідомляє Держенергоефективності, за останніх 2 роки розвиток відновлюваної енергетики в Україні пожвавився. Цьому сприяли законодавчі зміни (удосконалений «зелений» тариф, ліквідована «місцева складова», запроваджені довгострокові договори на «чисту» електроенергію та ін.). Зокрема минулого року введено 121 МВт «зелених» потужностей, що у 4 рази більше ніж у 2015 році. За 7 місяців 2017 року введено вже 166,1 МВт, що більше ніж за весь 2016 рік. Цікаво, що з них 155,6 МВт – це об’єкти сонячної енергетики.