Джерело: ecotown.com.ua

Найближчим часом сонячні панелі будуть встановлені на дахах 19 надземних станцій метро в Амстердамі. Таким чином, вдасться заощадити на оплаті за електроенергію і зменшити викиди вуглекислого газу, виробленого підземкою, пише сайт solarpanels.com.ua.

640px-Amsterdam_Metro_LHB_M2_005Розміщення фотопанелей – це спільна ініціатива транспортної компанії GVB, муніципалітету Амстердама і City Region Amsterdam. Кошти, зекономлені на електроенергії, будуть використовуватися для ремонту і обслуговування громадського транспорту в місті. А енергія, що виробляється сонячними батареями, буде спрямована на живлення ескалаторів і освітлення станцій метрополітену.

В цілому площа дахів всіх станцій підземки Амстердаму становить близько 10 тисяч квадратних метрів. А це значить, що сонячними панелями можна буде покрити територію, рівну двом футбольним полям. Таким чином, кількість одержуваної енергії буде порівняна з електрикою, яку протягом року споживає близько 40 тисяч домогосподарств. Найбільшу установку фотопанелей отримає станція метро на Ван-дер-Мадевег.

Поки що міський муніципалітет все ще не вирішив, чи буде він фінансувати проект і яку суму готовий внести.