Джерло: expres.ua/news

Експерти Міжнародного союзу охорони природи й природних ресурсів дійшли висновку, що Індійський океан є найнебезпечнішим місцем для морських черепах. Як ідеться в доповіді організації, у північній частині цього океану живе п’ять із одинадцяти видів цих істот, що знаходяться на межі вимирання, пише Кореспондент.

Найбільшу небезпеку для черепах становить випадкове потрапляння у рибальські сіті, а також комерційний збір яєць черепашачих панцирів.

Решта вимираючих видів мешкають біля берегів західної частини Африки, Центральної Америки та Японії. У свою чергу, найкращим місцем для черепах Союз назвав Австралію. Саме тут живуть чотири з дванадцяти найбільш здорових популяцій.

Відомо, що черепахи живуть на Землі більш ніж 220 мільйонів років. У липні 2011 року в журналі Society of Vertebrate Paleontology з’явилася стаття, у якій вчені описали древній рід цих плазунів під назвою Boremys. Прикметною особливістю є те, що черепахи цього роду пережили крейдо-палеогенове вимирання 65 мільйонів років тому, що ймовірно, було викликане падінням метеорита в районі нинішнього півострова Юкатан.