Джерело: eco-live.com.ua

Фото: Pierre Aden/EyeEm/Getty

Уряд Нової Зеландії анонсував «перший у світі» план зі знищення всіх інвазивних хижаків до 2050 року, що має сприяти відновленню природної екосистеми країни.

З моменту своєї інтродукції щури, посуми і горностаї встигли розорити унікальну фауну острівної країни: вже зникла третина місцевих птахів, а символ Нової Зеландії — нелітаючі ківі — опинились під серйозною загрозою.

Прем’єр-міністр Джон Кей заявив, що для фінансування великомасштабних програм з ліквідації хижаків буде створено державно-приватний фонд на 28 млн новозеландських доларів.

«До 2050 року кожна окрема частина Нової Зеландії буде повністю вільна від щурів, горностаїв і посумів, — сказав він. — Це найамбітніший природоохоронний проект у світі».

Вдосконалені стратегії боротьби зі шкідниками допоможуть зробити цю мрію реальністю, повідомив Уейн Лінклейтер з Університету королеви Вікторії у Веллінгтоні, Нова Зеландія.

«Після десятиліть повільного поетапного прогресу в області нових технологій боротьби зі шкідниками, темпи поступу прискорились на декількох фронтах — передові конструкції пасток, нові приманки і отрути, біосенсори і дистанційне керування, а також розширення постачання всього цього і багато іншого», — говорить він.

Нові підходи вже допомогли усунути інтродукованих хижаків з більш ніж 100 островів країни.