Джерело: ukr.media

Фото: Ukr.Media

Як розповіли вчені, справа стосується представника вимерлого виду ложнозубих птахів, раніше мешкали в часи епохи еоцену (56,0 – 33,9 млн років тому). Своїми зовнішніми даними вона схожа на всім відомого альбатроса, але її розміри були значно більше. За словами професорів, розмах крил даної особини більше шести метрів. Керівник музею природної історії Ла-Пампа Маркос Сенисо заявив, плечова кістка істоти значно більше, ніж у Pelagornis sandersi.

За словами біолога, внаслідок потепління океанів, ложнозубі птахи не відчувають якихось проблем з харчуванням, що надає можливість вирости до приголомшливих розмірів.

Крім доктора Сенисо у дослідженні були задіяні фахівці Аргентинського інституту Антарктиди, підвідомчого МЗС, Національного університету Ла-Плати і Фонду природної історії Фелікса де Азара. Представники відомства закордонних справ Аргентини підкреслили, останки були виявлені під час експедиції 2014 року, але палеонтологи спершу детально вивчили знахідку. З великою кількістю деталей наукової роботи можна ознайомитися на сторінках журналу Journal of Paleontology.

Вчені поділилися, що повного скелета птиці не вдалося знайти. Не дивлячись на це, вдалося розібратися з вимерлим близько 3 мільйонів років тому Pelagornithidae.