vulogo

Амстердамський вільний університет (нід. Vrije Universiteit Amsterdam) — університет в Амстердамі, Нідерланди. Розташований у передмісті Бейтенфелдерт за декілька кілометрів на південь від центру Амстердама. При університеті діє ряд спеціалізованих науково-дослідних інститутів, серед яких найбільш відомий Міжнародний інститут соціальної історії, який володіє унікальними архівами з політичних рухів сучасної епохи.
Був заснований в 1880 році Абрахамом Кайпером як перший протестантський університет Нідерландів. Vrije Universiteit дослівно перекладається як Вільний університет, що означає його незалежність як від держави, так і від церкви.
Попри те, що серед нинішніх студентів та викладацького складу є представники багатьох релігій, через свою протестантську спадщину Вільний університет робить особливий акцент на соціальному і культурному значенні освіти. Багато викладачів пропонують курси, в яких йдеться про історичні, соціальні й культурологічні питання, пов’язаних з їхнім предметом. Наприклад, курс «Соціальні аспекти науки», розглядає значення науки для суспільства, моральність, а також родинні питання.

www.vu.nl