udg_shield

Гвадалахарський університет (ісп. Universidad de Guadalajara) – університет у місті Гвадалахара (Мексика). Другий з найстаріших мексиканських університетів і п’ятий у Північній Америці. За кількістю студентів у Мексиці поступається тільки Національному автономному університету. На 2013 рік в університеті проходили навчання понад 241 тис. студентів, 132 тис. з них були студентами першого ступеня навчання.
Гвадалахарський університет успадковує традиції єзуїтського коледжу св. Фоми (Colegio de Santo Tomás), заснованому в 1591 році.
У 1775 році єпископ Нової Галісії (ісп. Nueva Galicia), Antonio Alcalde y Barriga, просив у короля Карлa III дозвіл на влаштуання в Гвадалахарі університету за зразком університету Саламанки. У 1791 році король Іспанії Карл IV видав указ, в якому оголошував заснування «Королівського і літературного університету Гвадалахари» (Real y Literaria Universidad de Guadalajara) з кафедрами медицини і юриспруденціі. Указ був отриманий владою Нової Галісії в березні 1792, і після ремонту будівлі коледжу св. Фоми, 3 листопада 1792 університет був відкритий.
На даний час в Університеті Гвадалахари сім університетських центрів (кампусів), розташованих в столиці штату, і дев’ять регіональних відділень у внутрішніх районах штату Халіско. В рамках університетського навчання доступні 141 програм для студентів першого ступеня, 106 магістерських та 42 докторські програми.

UNIVERSIDAD DE GUADALAJARA
Av. Juárez No. 976, Colonia Centro, C.P. 44100, Guadalajara, Jalisco, México
Teléfono: +52 (33) 3134 2222

http://www.udg.mx/en