KUherbas

Клайпедський університет – це університет у Західній Литві, який можна назвати мультидисциплінарним і інтердисциплінарним, а також інтегрованим в міжнародну академічну мережу. Університет є лідером науки і освіти на національному рівні та на рівні регіону Балтійського моря, зберігачем культурної спадщини та центром навчання в житті.

Клайпедський університет є центром науки, мистецтв та освіти Литви – морської держави і регіону Балтійського моря, що готує фахівців високої якості, підтримує гуманістичні цінності і в пріоритетному порядку звертає увагу на:

  • дослідження в сфері морських наук;
  • історію, культуру та мови, освіту, здоров’я і соціальне забезпечення, економіку, політику, комунікацію і мистецтво регіону Балтійського моря:
  • сталий розвиток Західної Литви та м. Клайпеди;
  • розвиток інтегрованого центру науки, навчання та бізнесу.

Клайпедський університет налічує третє десятиліття своєї діяльності. Це єдиний структурно повноцінний університет в регіоні Західної Литви, де знаходиться промисловий та економічний потенціал, розвивається морський комплекс і зберігаються особливі культурні традиції. Клайпедський університет заснований для реалізації наукових досліджень і вивченні тем, пов’язаних із морем. В університеті домінують напрями наукових досліджень, академічної діяльності та діяльності у сфері мистецтва, яка не проводиться в інших університетах Литви. Клайпедський університет розвиває автономний і сучасний центр науки і навчання.

Стрімко зростаючий університет сьогодні став домівкою для 6000 студентів, 3500 незалежних слухачів, 1 300 співробітників, серед яких 600 професорів, доцентів і лекторів, у т. ч. і 4 лауреата премій у сфері науки, культури і мистецтва з 7 факультетів (Факультету природничих наук і математики, Факультету гуманітарних наук, Факультету морської техніки, Факультету мистецтв, Факультету педагогіки, Факультету соціальних наук і Факультету наук про здоров’я), 1 освітнього інституту (Інституту додаткової освіти), 1 науковий-дослідницький інститут (Інституту історії та археології Балтійського регіону) і центрів наукових досліджень і навчання, бібліотеки, в якій знаходиться  0,5 млн.  книг на різні теми, Ботанічного саду, Видавництва та Центру кар’єри.

Університет був сформований у січні 1991 року на основі філій найбільших ВНЗ Литовської РСР, які до цього функціонували в місті Клайпеда. У 2014 р. в університеті нараховувалося 5,3 тис. студентів і 630 співробітників (2013), університет пропонує ступінь бакалавра за 58 дисциплінами, фахівця за 3, магістра за 56 дисциплінами, доктора за 10 дисциплінами. В основному навчання здійснюється литовською мовою. З 2010 р. відкрита магістерська програма європейських досліджень (European studies), де викладання може проводитися англійською. З 2015 р. почнеться прийом за спеціальністю бакалавр державного управління російською мовою. Університет заохочує мобільність студентів, тому підписані договори про співпрацю за програмою Erasmus + з університетами країн: Австрії, Бельгії, Чехії, Данії, Великобританії, Естонії, Іспанії, Ісландії, Італії, Латвії, Польщі, Мальти, Норвегії, Нідерланди, Португалії, Франції, Румунії, Словаччини, Фінляндії, Швеції, Туреччини, Німеччини. Щороку в університеті навчається приблизно 80 іноземних студентів. Близько 120 студентів університету на один або два семестри їдуть навчатися або проходити практику за кордоном.

http://www.ku.lt/