Unipv-logo

Павійський університет (італ. Università degli Studi di Pavia, лат. Alma Ticinensis Universitas) — університет в місті Павія, один з найстаріших в Італії. Входить до Коїмбрської групи впливових європейських університетів. Усього в Павійському університеті налічується більше 1000 співробітників та більше 22 000 студентів.
Освітні традиції в Павії існували здавна, адже про це згадується в едикті короля Італії Лотаря I ще в 825 році. Офіційний статус Павійський університет отримав за хартією імператора Карла IV 1361 року, цей рік вважається роком заснуванням університету. Велику роль у становленні університету зіграли міланські герцоги Вісконті, особливо Джан Галеаццо Вісконті, оскільки Павійський університет був єдиним у їхній державі. Університетські корпуси Колледжо Борромео і Колледжо Гіслієрі були побудовані в XVI столітті.
Серед викладачів університету були гуманіст Лоренцо Валла, фізик Алессандро Вольта, біолог Ладзаро Спаланцані, нобелівські лауреати Камілло Гольджі і Джуліо Натта, серед випускників варто згадати математикаДжироламо Кардано, фізика Оттавіано Моссотті, правника Чезаре Беккаріу.
Павійський університет поділяється на 9 факультетів і 5 коледж (італ. collegio), які з 1997 року об’єднані в Університетський інститут вищих досліджень (Istituto Universitario di Studi Superiori).

UNIVERSITÀ DI PAVIA
Strada Nuova, 65

27100 Pavia
Ph: +39 0382 989898
e-mail: urp@unipv.it

www.unipv.eu