images

 

Центрально-Європейський університет – англомовний, акредитований в США та Угорщині вищий навчальний заклад, що розташован в Будапешті. Заснований в 1991 році групою інтелігенції за фінансової підтримки Джорджа Сороса з декларованою метою розвитку відкритого суспільства і демократії в країнах Центральної та Східної Європи і колишнього Радянського Союзу.

У перші роки існування більшість студентів Центрально-Європейського університету були громадянами країн Центральної Європи та колишнього Радянського Союзу, нині в ЦЄУ відсутня домінуюча національність, проте студенти приїжджають з більш ніж 100 країн.

Наукова робота і навчання студентів в таких областях, як соціальні та гуманітарні науки, юриспруденція, публічна політика, екологія та математика ведеться англійською мовою на 12 факультетах, у Вищій школі бізнесу (CEU Business School), заснованої в 1998 році поза університетом, а також в Гуманітарному центрі, Центрі адміністративної політики, архівах Відкритого суспільства.

ЦЄУ – міжнародний університет, в якому навчаються більше 1500 студентів зі ста країн. Більшість студентів отримує фінансову підтримку протягом всього курсу навчання, оскільки ЦЄУ має фонд 400000000 євро, забезпечений творцем університету Джорджем Соросом. Більше 100 професорів з 30 країн викладають у ЦЄУ. Крім того, Університет запрошує читати лекції і проводити семінари професорів з інших вищих навчальних закладів.

Центрально-Європейський університет

46383071200px-Building_of_CEU_entrance

C12FM_B08_01_rtvegel287