Нещодавно стало відомо про введення в експлуатацію першу в світі сонячну електростанцію, що самаочищається. Вона розташовується в Ізраїлі.
Сонячна енергетика має ряд незаперечних переваг перед іншими можливими джерелами «чистої» енергії. Але і у неї є недоліки – одним з найсерйозніших є необхідність регулярного очищення сонячних установок. В іншому випадку, якщо цього не робити, фотоелектричні панелі будуть менш ефективно поглинати сонячне світло і як наслідок – виробляти менше енергії.
З проблемою вже зіткнулися всі власники сонячних панелей. Перший крок до її вирішення зробила ізраїльська компанія Eccopia – її інженери створили автоматизовану систему очищення панелей.

      Як показали випробування, щоденна робота цієї системи підвищує ефективність електростанцій на 35%. Досвідчені зразки вже встановили на станції Kibbutz Ketura в Ізраїлі – зараз там працюють близько сотні роботів, які виходять на чергування кожну ніч і чистять 8 гектарів сонячних панелей електростанції. Прибирання здійснюється з допомогою спеціальних серветок з мікрофібри і потоків повітря, без використання води.

newecolife.com.ua