Неминуче забруднення планети спонукає провідних архітекторів світу розробляти футуристичні проекти самодостатніх комплексів, що включатимуть в себе житлові блоки та технології отримання альтернативної енергії. Так до 2020 року в Карибському морі планують побудувати грандіозний екоготель, поєднаний з інноваційними технологіями.

Архітектор Richard Moreta Castillo представив сміливий проект під назвою Grand Cancun. Передбачається, що до 50-ї річниці заснування Канкуна (крупного курортного міста в Мексиці) в 2020 році побудують масштабний екокомплекс на воді. Він включатиме в себе готелі, ресторани, кінотеатри та іншу розважальну інфраструктуру. Поряд з цим, там же будуть знаходитися «просунуті» технології, які генерують енергію сонця, вітру і води.

Розробляючи цей проект, архітектор керувався думкою вирішити різні проблеми екологічного характеру, від яких зараз страждає місто.

Фотоелектричні панелі встановлять практично по всій поверхні комплексу. Вертикальні вітрогенератори будуть супроводжувати кожному житловому блоку, розташованому на вежі. Підводні турбіни зможуть виробляти електроенергію, завдяки припливам і відпливам. Але найголовнішою фішкою Grand Cancun стане міні-завод з опріснення морської води. Разом з цим він буде фільтрувати найдрібніші частинки сміття.

http://energy-fresh.ru/tech/architect/?id=10772