Проект «Комплексне управління водними ресурсами та прибережною зоною в європейських лагунах в умовах змін клімату – LAGOONS» (2011-2014) 7-ї Рамкової програми ЄС

fp7-logo Logo_Lagoons-215x90

 

Основні цілі проекту LAGOONS – розробка науково обґрунтованих стратегій і структур підтримки прийняття рішень з інтегрального управління лагунами, на основі кращого розуміння процесів взаємодії моря та суші, а також зв’язків науки, політики і зацікавлених осіб. Проект сприятиме виконанню Водної рамкової директиви ЄС, Директиви Habitat із природного середовища мешкання, Рекомендації ЄС із комплексного управління прибережними зонами (ICZM) і Морської стратегічної директиви ЄС.

Проект «LAGOONS» досліджує зміни екологічного стану чотирьох європейських лагун, а саме: Мар Менор (Іспанія), Ріа де Авейру (Португалія), Тилігульський лиман (Україна) і Вістула (Польща / Росія), в умовах сучасних змін клімату, а також розробляє сценарії на майбутнє.

Тилігульський лиман є одним з найбільших і найглибшиих лиманів, розташованих між Дніпром і Дунаєм в північно-західній частині Чорного моря. Узбережжя Тилігульського лиману визнано ландшафтним парком і внесено до Переліку Рамсарської конвенції про захист водно-болотних угідь. Лиман характеризується унікальним природним середовищем, сприяє соціально-економічному розвитку прилеглих територій, зокрема рекреаційній діяльності, «зеленому» туризму, рибному господарству і рибальству.

Особливістю наукового проекту «LAGOONS» є те, що він активно залучає до своєї діяльності громадськість. Така стратегія сприяє глибшому і повнішому розумінню ситуації, яка склалася на Тилігульському лимані, а також – відкритому доступу до екологічної інформації.

Партнери:

  Університет Авейру (Португалія), Університет Мурсії (Іспанія), Університет м. Данді (Велика Британія), Норвезька інститут Bioforsk, Гідротехнічний інститут Польської академії наук, Атлантичне відділення Інституту океанології ім. П.П. Ширшова РАН, Потсдамський інститут дослідження впливу кліматичних змін (Німеччина).

 

Докладніше з зазначеним проектом можна ознайомитися на сайтах:

 

lagoons.web.ua.pt

ua.euronews.com