Міністр нафти і мінеральних ресурсів королівства вважає, що в майбутньому країна стане глобальним гравцем на ринку сонячної та вітрової енергетики.

До 2040 року Саудівська Аравія буде готова відмовитися від нафти. Про це розповів міністр нафти і мінеральних ресурсів королівства Алі аль-Наїмі, пише Lenta.ru з посиланням на The Financial Times.

Аль-Наїмі вважає, що в майбутньому країна стане глобальним гравцем на ринку сонячної та вітрової енергетики. У кінцевому рахунку королівство займеться експортом електроенергії, а не вуглеводнів.

При цьому він зазначив, що більше мільярда людей на планеті живуть без електрики, тому значний попит на викопне паливо збережеться.

На думку міністра, падіння нафтових цін не робить сонячні електростанції нерентабельними. Він вірить, що використання сонячної енергії економічно є більш виправданим, ніж видобуток нафти та газу.

Про намір знизити залежність від видобутку вуглеводнів в Саудівській Аравії заявили в 2012 році. У планах королівства — виробляти 41 гігават енергії (близько третини від обсягу споживання в країні) за рахунок сонячних станцій до 2032 року. Країна також робить ставку на атомну й вітрову енергетику.

Саудівська Аравія посідає перше місце в світі за обсягом доведених запасів нафти — 260,2 мільярда барелів (близько чверті від усієї розвіданої нафти на планеті). У квітні 2015 року королівство досягло рекордного видобутку більш ніж за десять років — 10,3 мільйона барелів на добу.
Детальніше читайте на УНІАН

Фото: REUTERS