На ринку нерухомості Великобританії, з’явилися будинки побудовані з пресованої соломи. Представники проекту заявляють, що власники цього житла зможуть на 90% скоротити витрати на опалення.

Солом’яні будинки англійці почали будувати кілька років тому, але до недавнього часу, будівництво вели ті хто будували житло для себе. Використовувати цю технологію комерційні забудовники не зважувались, оскільки побоювалися, що такі будови будуть непопулярні серед покупців.

Перший «солом’яний» проект реалізували на південному заході Англії. Вартість житла виявилася на 10% нижче, ніж вартість традиційного будинку аналогічної площі. Каркас будови виконаний з дерева, а між основами каркаса викладаються блоки спресованої соломи. Зовні будівлі – тонкий шар цегли.

Технологію будівництва будинків з соломи запропонували вчені з університету міста Бат, що неподалік від Брістоля. За словами авторів проекту, конструкція будівлі досить міцна, а солом’яне наповнення стін не буде вбирати вологу або гнити. До того ж солом’яні будинки абсолютно безпечні з точки зору ризику виникнення пожежі.

Автори проекту провели дослідження, яке продемонструвало, що конструкція з соломи має більш високу стійкість до вогню, ніж споруди із застосуванням технологій, які використовуються сьогодні.

Источник: http://www.novate.ru/news/3942/