Льодовики Гренландії стрімко тануть. Кожен місяць з острова в Атлантичний океан стікають тисячі кубічних кілометрів прісної води.

Уповільнення Гольфстріму може загрожувати похолоданням в Європі і підвищенням рівня моря в Америці / infoniac.ru

Через це сповільнюється Гольфстрім, який несе теплі води Атлантики на північ Європи, забезпечуючи тим самим м’який клімат у прибережних країнах, пише Наша Планета.

Через підвищення температури повітря в останні 20 років танення льодів стрімко прискорюється. Зараз в Гренландії набагато тепліше – приблизно так само, як було 860 років тому під час Середньовічного теплого періоду. Таким чином, до кінця XX століття швидкість течії сповільнилася мало не на 20 відсотків.

Міжнародна група геологів, океанологів і метеорологів з Потсдамського інституту досліджень впливу на зміну клімату (Німеччина), вважає, що це може загрожувати похолоданням в Європі і підвищенням рівня моря в Америці. Однак провідний автор дослідження застерігає від панічних висновків. За його словами, у найближчі двадцять років Європа точно не замерзне. Неоднорідна температура і солоність води в океані ведуть до перепадів щільності водних потоків. Їх зміна надто тривалий процес, який жителі Європи відчують ще не скоро.

Детальніше читайте на УНІАН