Джерело: ecotown.com.ua

Голландські архітектори заявляють, що побудували найбільш енергоефективну й екологічно чисту офісну будівлю у світі. Споруда, що розташована у місті Гелен, отримала ідеальний рейтинг (99,94%) за схемою сертифікації Building Research Establishment Assessment Methodology (BREAAM), передає mentalfloss.

Під час тестування надійності експерти враховували різні фактори: зниження викидів вуглецю, екологічне значення та адаптацію до кліматичних змін. Цей спосіб розглядається експертами, як найкращий для оцінки екологічної стійкості будівлі.

Ззовні офіс нічим не відрізняється від інших аналогічних споруд. Але внутрішні зручності спрямовані на максимальний комфорт та здоров’я співробітників: контролюються освітлення, якість повітря та інфільтрація сонячного світла. Будівля зроблена із дерева (будівельний матеріал із мінімальним впливом CO2). У приміщенні є стіна живих рослин, які ростуть під заскленим дахом.

Cf2xV7DUUAEUQhS

Опалення, освітлення, кондиціонери, комп’ютери та інша техніка – все працює на сонячних батареях. Офіс виробляє на 50% більше енергії, ніж він споживає. Надлишок енергії перенаправляють на завод компанії Geelen Counterflow. У цьому офісі розмістяться до 50 співробітників компанії Geelen Counterflow, яка виробляє сушарки та охолоджувачі. Екологічна ефективність є основною частиною місії бізнесу: директор компанії Sander Geelen сказав:

«Офіс є ще одним кроком на нашому шляху до поетапної відмови від викопного палива. Наступним кроком буде розробка нового покоління сушарок, які будуть використовувати тільки відновлювані джерела енергії».