У центрі Львова буде екологічна зупинка. На її даху висадять рослини-сукуленти і навіть встановлять сонячні батареї.

Учасники конкурсу молодіжних проектів «Lviv Young Project» за підтримки мерії Львова розробляють проект «зеленої зупинки» у Львові, інформує прес-служба міської ради.

«Центральна частина Львова знаходиться у пониженні рельєфу, тому там погано циркулюють повітряні маси, що призводить до більшої концентрації вуглекислого газу, оксидів азоту і сірки, що зумовлюється, зокрема, інтенсивним автомобільним рухом. Це призводить до того, що у безвітряну погоду у центрі Львова можливе утворення смогу», – пояснила керівник проектної групи «Збереження природи міста» Анастасія Рудич.

За її словами, соціальний проект «Зелена зупинка» є кроком до боротьби із зміною клімату, покращення добробуту громади Львова. Також він покликаний популяризувати технології екологічного будівництва. Це так званий поштовх до створення зелених дахів на будівлях (садів на дахах) міста.

Як розповіла ZAXID.NET Анастасія Рудич, візуалізацію та кошторис проекту планують представити на розгляд до Львівської міської ради у травні і тоді вже прийматиметься рішення, чи будуть його фінансувати.

Облаштувати зупинку коштуватиме недешево – лише покрівля із рослинами обійдеться у майже 40 євро за кв.м., однак і термін її експлуатації вчетверо довший, ніж у звичайної зупинки, розповіла керівник проекту.

Для того, аби конструкція могла витримувати навантаження ґрунту та рослин на даху, вона повинна бути виготовлена з особливо міцних матеріалів – навантаження може сягати 100 кг на 1 кв.м. Мінімальну площу зупинки планують у розмірі 15 кв.м.

Висадити на даху зупинки хочуть рослини-сукуленти – тобто ті, що мають тканини для запасу води і не потребують багато догляду.

Над проектом наразі працюють п’ятеро людей. Це молодь із освітою в галузі екології, садово-паркового господарства, соціології, економіки та хімії. Долучився до проекту і ландшафтний архітектор.

Також в планах проектантів – встановити сонячні батареї – влітку для зарядки мобільних телефонів, а взимку – для підсвітки або підігріву рослин.

Серед варіантів встановлення зупинки – біля Оперного театру або ж біля ринку «Добробут».