фото: businessviews.com.ua

фото: businessviews.com.ua

 Джерело: ecotown.com.ua

Український підприємець Євген Ерік розробив «розумні» віконні жалюзі з сонячними панелями.

“Зелену” технологію представлену на конференції iForum у Києві підприємець розробив в рамках проекту SolarGaps, над яким працює півтора року у рамках акселератора IoT-Hub, передає Ліга.

Як зазначає розробник, сонячні жалюзі дозволяють забезпечити базові потреби в електроенергії.

 

 

 

 

 

 

 

«Жалюзі з сонячними панелями можна включити в домашню розетку – і забезпечувати квартиру електрикою: одне вікно генеруватиме майже вдвічі більше електроенергії, ніж споживає холодильник, – пояснює розробник. – Три вікна, які виходять на південну сторону, здатні виробляти 600 Вт електроенергії на годину або близько 150кВт-год у місяць».

На додачу, надлишки «зеленої» електроенергії можуть скидатися у накопичувач і використовуватися в разі відключення світла.

За словами розробника, прототипи віконних жалюзі, сонячних панелей на них і контролера виготовлені в Україні.

Як зазначає Євген Ерік, наразі розробкою зацікавилися 3 інвестора.

«Встановлення жалюзі на одне звичайне вікно в квартирі обійдеться у $300, – зауважує розробник. – Бізнес-центрам треба буде викласти $150 за кв метр».

За словами підприємця, термін експлуатації системи становить 10 років.

Розробка «зеленої» технології обійшлася у понад $20 000. Проект орієнтований на європейський і український ринок. Влітку заплановано вихід на Kickstarter. Якщо краудфандинговая кампанія виявиться успішною, Євген Ерік планує налагодити основне виробництво в Китаї. Підприємець сподівається, що проект сонячної енергетики збере, як мінімум, $100 000.