Джерело: ukr.media

Біологу вдалося на глибині тридцяти метрів знайти незнайому вченому світу тварину.

З ювілейної (двадцятої) антарктичної експедиції повернувся Андрій Утевський, доцент університету імені Миколи Каразіна (кафедра зоології та екології тваринного світу). Разом з двома своїми колегами він три місяці провів на станції імені академіка Вернадського.

За час експедиції Андрій Утевський двадцять п’ять разів занурювався на глибину від 5 до 55 метрів. Харківський доцент недалеко від станції виявив два нових види п’явок – мешканців океану, які стануть підмогою при дослідженні еволюційних процесів на Землі. Зараз вчений вивчає їх в умовах університетської лабораторії.

Біологу вдалося на глибині тридцяти метрів знайти незнайому вченому світу тварину. Воно лимонного кольору, розміром з кулак дорослої людини. Двома щупальцями істота трималося за корал. За словами Утевського, шляхом молекулярно-аналітичного аналізу будуть досліджені тканини “незнайомця”.

Фото: Ukr.Media

З експедиції привезли також черв’яків, довжиною дванадцять-п’ятнадцять сантиметрів. Вони покриті різнокольоровими щетинками. Як з’ясувалося, черви отруйні, їх уколи болючі, викликають оніміння пальців. Андрій Утевський розповів, що Антарктида являє собою унікальне місце, в якому дрібні організми перебувають в первозданному стані. Вони немов законсервовані. Тому вивчення цих організмів, а також середовища їх проживання дуже важливі, а одержувані результати мають величезне значення для науки.

Особливо актуально досліджувати глибини в 40-50 метрів. Однак подібні занурення пов’язані з ризиком і небезпечні для здоров’я. Зокрема, під час останньої експедиції вчений під час занурення зіткнувся з величезним морським леопардом, вагою до шестисот кілограмів. Він встиг його сфотографувати на близькій відстані.