Джерело: zik.ua/news

Фото: mashable.com

Вчені виявили 50 нових видів павуків у ході дослідницької мандрівки на півострів Кейп-Йорк в Австралії, у тому числі нові види павука-павича, який танцює при залицянні, і павука-мурахоїда, який, полюючи, імітує свою здобич.

Роберт Рейвен, експерт з павуків Музею Квінсленду, сказав, що команда не очікувала знайти таке розмаїття життя на далекій півночі Квінсленда. Одного разу вночі вони підняли білий аркуш паперу, запалили світло і побачили безліч комах, згадує він. «Це дивовижно», пише Mashable.

Двотижнева поїздка була частиною Bush Blitz – програми, спрямованої на відкриття нових видів.

На думку Рейвена, розмаїття комах у цій місцевості пояснюється її унікальністю. «Там дивовижні скелі, яри і ліси, що змінюються рідколіссям», – пояснив він. «Це дуже неоднорідний ландшафт і більш нерівна поверхня, порівняно з тими територіями, де ми були раніше».

Команда збирала комах за допомогою пасток та сітей, і, що незвично, дозволяючи дизельному двигуну автомобіля працювати на холостому ходу. Комахи тягнуться до двигуна, хоча Рейвен не впевнений на 100% – чому.

Барбара Баєр, науковий співробітник музею, яка описала за своє життя 600 видів, сказала, що, можливо, їм ще відомо про менш ніж половину видів павуків Австралії.

«Ми знаємо про 3500 видів павуків в Австралії, але це лише те, що описане», – оцінює вона. «Існує ще близько 9000-15000».

Рейвен, зі свого боку, був найбільш вражений водолазним тарантулом.

«Я ніколи не бачив великого павука, що стрибає прямо в воду, як цей. Він не намагався плавати на поверхні, а просто занурився вниз» – сказав він. «Він може витримати під водою протягом декількох годин».

Поїздка була проведена за сприяння рейнджерів Aboriginal Yalanji у Quinkan Country.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK