Американські вчені виявили першу в світі теплокровну рибу, яка виробляє тепло завдяки помахам грудних плавців.

Про це повідомляють РИА Новости з посиланням на науковий журнал Science.

Як з’ясували вчені, глибоководна риба звичайний опах, звана також місячною рибою, має унікальну здатність підтримувати високу температуру тіла, аналогічно ссавцям і птахам. Дана знахідка була зроблена під час досліджень недалеко від узбережжя Каліфорнії.

Місячні риби можуть виробляти тепло завдяки постійним помахам грудних плавців. Підтриманню температури тіла, в свою чергу, сприяє жировий шар, а також структура кровоносних судин, розташованих в зябрах.

Як повідомляє видання, вчені виловили рибу з води і зробили замір температури її тіла. Як виявилося, середня температура тіла риби приблизно на 5°C вище температури води, в якій вони знаходяться.

У більшості риб температура тіла збігається з температурою води, в якій вони перебувають, що, в свою чергу, значно обмежує їх функції при потраплянні в холодну воду.
Риби роду опах водяться в океанах на глибині від 50 до 200 метрів, де температура води не піднімається вище 10 °C. Її довжина може досягати 2 метрів, а вага найбільших особин іноді доходить до 270 кілограмів.

 

Детальніше читайте на УНІАН

Фото: REUTERS