Вчені наблизилися до відповіді на питання, чому вимерли останні мамонти. 

Знайшли причину зникнення мамонтів / tsn.ua

Зокрема, живучи на обмеженій території, мамонти схрещувалися з близькими родичами, що і призвело до виродження виду.

Про це повідомляє Gazeta.ua з посиланням на National Geographic,

Міжнародний колектив вчених провів дослідження на основі генома шерстистого мамонта (Mammuthus primigenius). Були проаналізовані ДНК мамонта, який жив 45 тисяч років тому на північному сході Сибіру, а також 4300-річні зразки з острова Врангеля. В обох випадках вченим вдалося витягти майже всю вагому частину ДНК тварин, щоб відтворити максимально повну картину.

У ході дослідження, результати якого опубліковані в журналі Current Biology, з’ясувалося, що вимирання загрожувало мамонтам за останні 300 тисяч років мінімум двічі. Популяція Mammuthus primigenius почала помітно зменшуватися в середині або на початку плейстоцену: близько 250-300 тисяч років тому. Причини цього поки не відомі, тим більше, що тварини змогли це пережити. Однак наступне зледеніння “добило” мамонтів. Популяція скоротилася остаточно, і під кінець льодовикової епохи, 12 тисяч років тому, тенденцію до зниження чисельності вже було не зупинити.

пережили материкових побратимів. Аналіз ДНК показав, що їхній геном відрізняється дуже низькою спадковою мінливістю. Таке явище характерне для зникаючих популяцій, де родинні особини спаровуються один з одним.

Підсумком наукової роботи стало розуміння причин зникнення останніх “острівних” мамонтів. У вивчених нитках ДНК батьківські і материнські ділянки розрізнялися мінімально – тобто батьки генетично були дуже близькими родичами, що не дивно, враховуючи проживання популяції на невеликій ізольованій території. Але такий “інцест” призводить до зростання генетичних мутацій. У кожному поколінні здоров’я мамонтів ставало все слабкішим, і одного разу вони вже не були здатні протистояти ворожому довкіллю.

Раніше УНІАН повідомляв, що американські генетики повідомили про науковий прорив: їм вдалося вставити 14 генів вимерлих мамонтів у ДНК слона.
Детальніше читайте на УНІАН