Журналісти порівняли, як намагаються боротися із  побутовим сміттям у невеликих містах України та Польщі.

Як намагаються боротися із побутовим сміттям у містах України та Польщі / ТСН

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

У центрі Гданська міський пікнік – це не просто вулична їжа – це ритуал, навмисне придуманий для розваги мешканців навколишніх будинків. Люди купують або несуть їжу з дому, а надвечір знову наводять лад.

Тим часом, у закарпатському Мукачевому подвір’я навпроти міліційного відділку просто завалене побутовими відходами мешканців будинку і підкинутим із навколишніх. На сміттєві баки жодного натяку.

У дворах Гданська приватні смітники під замком у багатьох дворах. Місто всіляко заохочує людей самим турбуватися про свої відходи.

Менеджер по середмістю Гданська, Якуб Желязний, особисто показує муніципальний смітник, куди відходи може безкоштовно принести будь-хто. Проте штрафи в майже 120 євро не завжди зупиняють охочих  занедбати місто.

Мерія вирішила на стіни найбільш забруднілих будинків нанести спеціальну фарбу, яка скеровуватиме рідкий бруд назад.

“Фарба досить дорога, сто злотих на квадратний метр, а ще треба підготувати стіну, але  це ефективно, в Гамбурзі вона себе виправдала”, – розповідає Желязний.

Як боротися в середмісті Мукачевого з цим на рівні міської влади не замислювалися. Жителі центральних районів, які мають гроші, аби місто не перетворилося на суцільну вбиральню, на арки своїх будинків ставлять ворота і замок.
Детальніше читайте на УНІАН