Джерело: expres.ua

Підвищення рівня моря знищило гризунів, що мешкали на невеликому атолі в районі Великого Бар’єрного рифа. Згідно з науковцями, це перше підтверджене зникнення виду ссавців через викликану людиною зміну клімату. Гризуни Брембл Кей меломіс мешкали тільки на атолі Брембл Кей на північному сході протоки Торреса, між півостровом Кейп-Йорк в австралійському штаті Квінсленд і південним узбережжям Папуа-Нової Гвінеї. Маленькі довгохвості істоти вважалися єдиними ендемічними ссавцями Великого Бар’єрного рифа.

“У 2002 і 2004 роках була зафіксована низька чисельність цього виду. На той час, коли ми відвідали острів у 2011 році, ми вже не змогли знайти цих тварин”, – каже доктор Люк Лан, еколог з Університету Квінсленда.

За його словами, ключовим фактором зникнення стали величезні припливи, що зруйнували середовище проживання виду. Лан і його колеги повернулися на атол у серпні та вересні 2014 року в останній спробі виявити меломіс. Дослідники розклали понад 900 пасток, проте жодного сліду вимерлого гризуна знайти не вдалося.